• sprzęt

    Pod względem technicznym sercem każdej firmy jest serwerownia. Zachodzące tutaj procesy odpowiadają za wydajność użytkowanych aplikacji, co przekłada się na sprawność pracy produkcji czy na łatwy dostęp klientów do usług. Jednocześnie serwery mogą być słabym ogniwem, stanowią bowiem potencjalne źródło ataku dla cyberprzestępców. Jak uchronić się przed zagrożeniami a jednocześnie utrzymać maksymalną efektywność? Nie obędzie się bez systematycznej wymiany sprzętu.To naturalne, że każdy przedsiębiorca dąży do redukcji kosztów. Skoro serwery są sprawne, to można się zastanawiać, po co w takim razie należałoby je wymieniać? Pierwszy powód to wydajność – serwery co prawda działają, dostarczają mocy obliczeniowej aplikacjom i oprogramowaniu, ale najczęściej nie jest ona wystarczająca do zapewnienia rozwoju na kolejne lata. Przy planowanym wzroście zapotrzebowania na moc obliczeniową w kontekście kilkudziesięciu miesięcy, trudno opierać się na serwerach pięcio-, siedmio- a nawet dziesięcioletnich.

     

    Procesory w serwerach IBM Power10 można dociążyć nawet powyżej 90% ich wydajności przy zachowaniu pełnej stabilności, co dla serwerów x86 jest niemal nieosiągalne (standardowo już przy 50% obciążenia ich wydajność wyraźnie spada). Przekłada się to na kilkukrotnie zwiększoną ilość transakcji na sekundę, jakie jest w stanie obsłużyć serwer, a dla klientów oznacza znacznie szybsze działanie aplikacji czy usługi.

    sprzęt

    Jedną z największych różnic między procesorami IBM Power a x86 jest wielowątkowość. Każdy rdzeń w procesorze Power10 może obsłużyć aż do ośmiu wątków jednocześnie (tryb SMT8), gdzie w przypadku x86 są to tylko dwa wątki – tzw. tryb Hyper-Threading. Istotne jest, że przełączenie z trybu jednowątkowego na dwuwątkowy w x86 dodaje zaledwie 30% do mocy obliczeniowej, a w przypadku IBM Power przejście z trybu jednowątkowego na ośmiowątkowy daje aż 300% mocy.


  • Commentaires

    Aucun commentaire pour le moment

    Suivre le flux RSS des commentaires


    Ajouter un commentaire

    Nom / Pseudo :

    E-mail (facultatif) :

    Site Web (facultatif) :

    Commentaire :